[[FotoArtNew? &fotka=`/assets/images/blog/2015/zpsem.jpg` &alt=`zima,spacer z psem` &title=`Z psem przez miasto` &w=`624` &f=`png` &zast=`14

Z psem przez miasto

Choć to nie do końca nasza wina, naszym psom należy wynagrodzić posylwestrową traumę oraz te wszystkie dłuuuugie minuty spędzone w tęsknocie przed sklepem spożywczym. Zróbmy im piękny dzień.

Za sprawą internetu, polscy psiarze stają się coraz widoczniejszą i aktywniejszą grupą społeczną. Dzieje się to do tego stopnia, że ważną częścią warszawskiego budżetu partycypacyjnego w 2014 stała się infrastruktura skierowana tylko do czworonogów. Ludzie wykorzystują czas spędzany z pupilami i spotykają się z innymi miłośnikami psów. Powstają znajomości, i - miejmy nadzieje - nowe pary. Tak, obserwujemy ostatnio rozkwit psiej kultury - nie chodzi jedynie o coraz powszechniejsze sprzątanie po swoich zwierzakach, ale przede wszystkim o otwierające się co chwila miejsca dog-friendly.

Nowi znajomi - czemu nie!

Gdy nasz pies spodziewa się spaceru po tym samym parku co zwykle, powinniśmy od czasu do czasu urozmaicić mu życie i zabrać go gdzieś, gdzie bez skrępowania i ograniczenia czasowego będzie mógł wejść w interakcję z psimi towarzyszami. Większe miasta posiadają coraz więcej wybiegów dla psów, które spełniają rolę placu zabaw, w tych mniejszych z kolei, miejscami spotkań są zazwyczaj popularne parki. Ważne w tym przypadku jest urozmaicenie terenu i możliwie największa swoboda, tak by nasz pies się nie zanudził. W poszukiwaniu informacji najłatwiej przewertować Facebooka, gdzie najczęściej organizują się zaangażowani psiarze. Jeśli takich grup nie ma - zorganizujmy je! Prawdziwym poświęceniem będzie utrzymywanie znajomości z właścicielem psa, który jest najlepszym przyjacielem naszego. Dużą frajdą może być obserwowanie tej znajomości.

Psiawiarnia

Po wysiłku należy się coś bardziej prestiżowego. Coraz więcej kawiarni i restauracji chętnie przyjmuje czteronogich gości, zapewniając im wodę czy też jakieś przysmaki. Zawsze przy okazji trafi się dziecko, które sprawi naszemu psu przyjemność prezentując nowe techniki głaskania. Albo nowy psi kolega lub psia koleżanka. Trochę bardziej ekstrawaganckim pomysłem może być wyjście na przykład do muzeum. One też coraz chętniej zapraszają do siebie zwierzęta. Psi blogerzy piszą, że dla naszego zwierzaka najważniejsze są nowe bodźce i nowe zapachy, dlatego nawet wyjście do muzeum może być atrakcyjne. Zróżnicowane życie rozwija psa dokładnie w ten sam sposób, jak rozwija nas.

[[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`zima,spacer z psem` &title=`Z psem przez miasto` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`zima,spacer z psem` &title=`Z psem przez miasto` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`zima,spacer z psem` &title=`Z psem przez miasto` &w=`624`` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`zima,spacer z psem` &title=`Z psem przez miasto` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`zima,spacer z psem` &title=`Z psem przez miasto` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`zima,spacer z psem` &title=`Z psem przez miasto` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`zima,spacer z psem` &title=`Z psem przez miasto` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`zima,spacer z psem` &title=`Z psem przez miasto` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`zima,spacer z psem` &title=`Z psem przez miasto` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14
Powrót na górę strony
Strona Dilmah.pl korzysta z cookies. Zobacz szczegóły. ×