[[FotoArtNew? &fotka=`/assets/images/blog/2015/smart.jpg` &alt=`ekologia,smartfon,aplikacje,technologia` &title=`Must-have: eko-aplikacje` &w=`624` &f=`png` &zast=`14

Must-have: eko-aplikacje

Rynek smartfonowy rozwija się w tempie, którego czasami nie jesteśmy w stanie pojąć. Większość aplikacji, które dobijają się do naszych mądrych telefonów zazwyczaj zaśmiecają nam pamięć, jednak niektóre czasami znacząco wpływają na polepszenie komfortu życia codziennego.

Ważną rolę w smartfonowym biznesie pełnią eco-apps, które pokazują, że ekologia przestała być postrzegana jako modna fanaberia. Nauczyliśmy się czerpać z niej wiele praktycznych korzyści. Poniżej prezentujemy kilka mało znanych must-have, o których niebawem usłyszycie.

GiveO2

To aplikacja, która dopiero rozpoczyna karierę w Polsce. Pomysł twórców był prosty - program na podstawie nawigacji GPS pokazuje Twój wpływ na niszczenie środowiska poprzez produkcję dwutlenku węgla. A że produkujemy go w nadmiarze, to GiveO2 przelicza te wartości na punkty i tym samym wprowadza do naszego życia element gry, tworząc statystyki, mapy, równocześnie skłaniając do refleksji i ewentualnej zmiany środka lokomocji na? nogi czy rower. Jasne, na pierwszy rzut oka wydaje się, że jedyne co może zbudować ta aplikacja to globalne poczucie winy. Za pomocą GiveO2 nauczymy się jednak jakie znaczenie ma eko życie, zaoszczędzimy pieniądze. To dobra propozycja dla firm, które chcą budować swoją markę na społecznej odpowiedzialności. Szczytna idea, prawda?

NaviMe

To Polski, w pełni darmowy zamiennik Endomondo. Wszyscy ci, którzy biegają lub zamierzają biegać, szybko pokochają ten produkt i już nigdy nie zapomną zabrać ze sobą telefonu na trasę. NaviMe posiada szereg opcji - od podstawowych, czyli nakładanie naszej trasy na mapę i mierzenie czasu, po takie smaczki jak zmiana wysokości trasy, międzyczasy na danym kilometrze, nachylenie terenu, wykresy prędkości w stosunku do wysokości terenu i wiele, wiele innych. Oczywiście, wszystko eksportowane jest na stronę internetową aplikacji, a konto z łatwością można połączyć z Facebookiem. Co najważniejsze - nie ma tutaj żadnych opcji premium, mamy dostęp do wszystkich funkcji, które oferuje nam twórca. On sam prosi o wskazówki odnośnie rozwoju ?appki?. Minusem może być średni wygląd aplikacji i problem z eksportem danych z Endomondo.

eFood oraz Green Love

To dwie propozycje dla fanów zdrowej żywności. eFood jest mobilnym dekoderem i kompleksową bazą danych o niezdrowych substancji oznaczonych symbolem ?E?. Aplikacja oferuje nam opis większości z tych chemikaliów, które na co dzień znajdujemy w naszych produktach. Autorzy opisali ich działanie, oznaczyli ich toksyczność za pomocą intuicyjnych symboli podobnych do emotikonek - im większy grymas na twarzy, tym substancja jest bardziej szkodliwa; czerwona czaszka oznacza substancję bardzo niezdrową. Cała aplikacja jest prosta w obsłudze i po prostu ładna.

Green Love opiekuje się naszym żołądkiem kiedy jesteśmy poza domem, prowadzi nas do zdrowych restauracji w danej okolicy. Baza danych pozwala nam określić konkretny typ jedzenia, które chcielibyśmy zjeść. Znajdziemy tam oczywiście szereg restauracji vege i vegan, ale też te oferujące jedzenie bezglutenowe, cukiernie, foodtrucki, slow i fast food czy fairtrade. Aplikacja zadowala swoją estetyką i jest darmowa.

[[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`ekologia,smartfon,aplikacje,technologia` &title=`Must-have: eko-aplikacje` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`ekologia,smartfon,aplikacje,technologia` &title=`Must-have: eko-aplikacje` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`ekologia,smartfon,aplikacje,technologia` &title=`Must-have: eko-aplikacje` &w=`624`` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`ekologia,smartfon,aplikacje,technologia` &title=`Must-have: eko-aplikacje` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`ekologia,smartfon,aplikacje,technologia` &title=`Must-have: eko-aplikacje` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`ekologia,smartfon,aplikacje,technologia` &title=`Must-have: eko-aplikacje` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`ekologia,smartfon,aplikacje,technologia` &title=`Must-have: eko-aplikacje` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`ekologia,smartfon,aplikacje,technologia` &title=`Must-have: eko-aplikacje` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14 [[FotoArtNew? &fotka=`` &alt=`ekologia,smartfon,aplikacje,technologia` &title=`Must-have: eko-aplikacje` &w=`624` &f=`png` &zc=`1`&zast=`14

Powrót na górę strony
Strona Dilmah.pl korzysta z cookies. Zobacz szczegóły. ×